Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Rogaś z doliny Roztoki - streszczenie - strona 2

Rózia. Używał ich jednak do wielu psot, co nie podobało się gospodarzą. Gdy miał cztery lata zaatakował nimi babcię Kleszczynę nad rzeką. Kobieta straciła równowagę i wpadła prosto do lodowatej wody. Takim zachowaniem Rogaś ściągnął na siebie gniew opiekunów i postanowiono umieścic zwierzę w lesie, dziesięc kilometrów od dotychczasowego miejsca zamieszkania. Rodzina wróciła po ciężkim rozstaniu do domu, jednak wieczorem Rogaś ponownie zjawił się na podwórzu. Wywożono go coraz dalej, ale i to nie pomagało. Ostatecznie metoda poskutkowała i Rogaś pozostał w lesie.
   Pewnego dnia dzieci wybrały się na grzybobranie. Zgubiły drogę i wtedy natknęły się na swojego jelonka. Rozpoznały go po charakterystycznej białej łatce na prawym boku. Ten szczęśliwy ze spotkania wyprowadził je z gęstwiny i pomógł wrócic do domu. Wtedy dzieci widziały go po raz ostatni słysząc tylko czasami o znanym jelonku, który podobno zamieszkał w dolinie Roztoki.